Programma “Latvijas skolas soma” 2024./2025. m.g.

 

2024./2025. m. g. I SEMESTRIS
Klase Pasākums
5.a un 5.b klase Turaidas muzejrezervāta apmeklējums un nodarbība “Orientēšanās spēle – Tūkstošgades stāsts”
10.m klase Rīgas motormuzeja apmeklējums – “Stāsti, spēkrati, personības” un nodarbība “No kvēlspuldzes līdz elektroauto”.
Skolēnu pašpārvalde Latvijas Nacionālās bibliotēkas nodarbība “Mans gotiskais iniciālis” un izstāde “Teksts mūs neinteresē”.
1.-3. klases Līgas Reiteres nodarbība “Senās skolas stāsts”
9. un 12. klases Līgas Reiteres nodarbība “Valodas bagātība”.
11. klases Ekskursija Rīgas Biržā
7.b un 6.b klase Ekskursija ražotnē “Laima”
9.-12. klasēm Teātra izrāde “TIESA”
8.a klase Muzeja apmeklējums
1.-12. klasēm Ziemassvētku koncerts “Kāpēc mēs svinam Ziemassvētkus: izcelsme, tradīcijas un nozīme”

 

20. SEPTEMBRĪ 5.a un 5.b klases ekskursija uz Turaidu.

Turaidā tika organizēta orientēšanās nodarbība muzeja teritorijā, kur bija jāatrod dažādi muzeja objekti un jāizpilda darba lapas. Skolēniem bija jāsadalās komandās un zināmā laika periodā dotie uzdevumi jāizpilda. Noslēgumā ātrākās un precīzākās komandas ieguva diplomus un balvas!

   

8. OKTOBRĪ 10.m klases ekskursija uz Rīgas motormuzeju.

8.oktobrī 10.m klase apmeklēja Rīgas Motormuzeju un piedalījās tehniski radošā darbnīcā «No kvēlspuldzes līdz elektroauto». Skolēni iepazinās ar muzeja seno spēkratu ekspozīciju, klausījās gides stāstījumu par auto vēsturi, par automobiļu tehnisko risinājumu, par uzņēmumiem, par īpašniekiem un Latvijas transporta attīstību. Gide vairākas reizes pieminēja mūsu novadnieka , inženiera Andra Dambja nopelnus elektroautomašīnu un elektrisko mikroautobusu ražošanā. Papildus muzeja ekspozīcijai mums bija iespēja apmeklēt starptautisko ceļojošo izstādi «Leonardo daViņči mašīnas», kurā varējām gūt nelielu ieskatu Leonardo da Viņči daudzpusīgajā talantā. Muzejs piedāvā iespēju ne tikai  klausīties un  skatīties, bet arī pašiem piedalīties radošas darbnīcās. Skolēni pārliecinājās par citronu spēju ražot elektrību un izmēģināja savus spēkus dažādu kvēlspuldžu izgatavošanā.

   

29. OKTOBRĪ skolēnu pašpārvaldes ekskursija uz LNB.

9.-12. klašu skolēniem bija iespēja izmēģināt rakstīt ar spalvu, vilkt dažādus gotiskos burtus, noslēgumā izveidot savu gotisko inicāli.

29. OKTOBRĪ radošā tikšanās “Senās skolas stāsts”

Vai esi kādreiz iekāpis laika mašīnā un nokļuvis 20. gadsimta sākuma skolas vidē? 29. oktobrī EKLV sākumskolā ciemojās Līga Reitere, kura skolēniem parādīja senos skolas piederumus, iejutās stingras skolotājas lomā. Skolēni iepazinās ar dažādiem seniem rakstu rīkiem- spalvām, spalvas kātiem, tinti, dzēšlapām, burtu paraugiem. Vislielākais prieks bija, ka paši tos varēja izmēģināt. Dažkārt ir ļoti vērtīgi sajust un novērtēt seno laiku skolotāju attieksmi un vērtību ar mūsdienu skolotāju spēju pielāgoties katram bērnam individuāli.

30. OKTOBRĪ radošā tikšanās “Valodas bagātība”

9. un 12. klases piedalījās atraktīvā latviešu valodas stundā par valodas bagātību un tās piesārņojumu.

20. NOVEMBRĪ ekskursija Rīgas Biržā

20. novembrī abas 11. klases apmeklēja Rīgas Biržas namu. Gides pavadībā tika izstaigāts viss greznais nams, kas būvēts 1852. gadā Venēcijas renesanses palaco stilistikā, kas simbolizē bagātību un pārpilnību. Uzzinājām, kā kalpoja nams pirms tur tika izveidots Valsts mākslas muzejs. Interesanti bija redzēt pulksteni, kas rāda vēja virzienu.  Aplūkojām Tuvo Austrumu, Indijas un Japānas mākslas darbus. Šī ir vienīgā šāda veida kolekcija Latvijā, kā arī lielākā Baltijā. Visi mākslas darbi, kas atrodas muzejā, ir uzņēmēju dāvināti. Iepazināmies ar ceļojošo izstādi Spāņu mākslā. Skolēniem pārsteigumu radīja augstā mākslas kvalitāte, kad skatoties gleznu liekas, ka tā ir fotogrāfija, jo sejas ir perfekti izzīmētas un krāsu nianses ir tik izsmalcinātas.