Programma “Latvijas skolas soma” 2024./2025. m.g.

2024./2025. m. g. I SEMESTRIS
Klase Pasākums
5.a un 5.b klase Turaidas muzejrezervāta apmeklējums un nodarbība “Orientēšanās spēle – Tūkstošgades stāsts”
10.m klase Rīgas motormuzeja apmeklējums – “Stāsti, spēkrati, personības” un nodarbība “No kvēlspuldzes līdz elektroauto”.

20. SEPTEMBRĪ 5.a un 5.b klases ekskursija uz Turaidu.

Turaidā tika organizēta orientēšanās nodarbība muzeja teritorijā, kur bija jāatrod dažādi muzeja objekti un jāizpilda darba lapas. Skolēniem bija jāsadalās komandās un zināmā laika periodā dotie uzdevumi jāizpilda. Noslēgumā ātrākās un precīzākās komandas ieguva diplomus un balvas!

8. OKTOBRĪ 10.m klases ekskursija uz Rīgas motormuzeju.

8.oktobrī 10.m klase apmeklēja Rīgas Motormuzeju un piedalījās tehniski radošā darbnīcā «No kvēlspuldzes līdz elektroauto». Skolēni iepazinās ar muzeja seno spēkratu ekspozīciju, klausījās gides stāstījumu par auto vēsturi, par automobiļu tehnisko risinājumu, par uzņēmumiem, par īpašniekiem un Latvijas transporta attīstību. Gide vairākas reizes pieminēja mūsu novadnieka , inženiera Andra Dambja nopelnus elektroautomašīnu un elektrisko mikroautobusu ražošanā. Papildus muzeja ekspozīcijai mums bija iespēja apmeklēt starptautisko ceļojošo izstādi «Leonardo daViņči mašīnas», kurā varējām gūt nelielu ieskatu Leonardo da Viņči daudzpusīgajā talantā. Muzejs piedāvā iespēju ne tikai  klausīties un  skatīties, bet arī pašiem piedalīties radošas darbnīcās. Skolēni pārliecinājās par citronu spēju ražot elektrību un izmēģināja savus spēkus dažādu kvēlspuldžu izgatavošanā.