Skolas pasākumi un mācību ekskursijas
Vides diena “Vedīsim skolu laukā!”
Kad neparasti karstais laiks traucē mācības telpās, 28. maijā visa skola dodas ārā! 🚶♂️🚶♀️
Šogad Dabaszinātņu skolotāju metodiskā komisijas un EKOskolas komandas organizētajā vides dienā 11 darbstacijās rosījās 5. - 8. un 10. klašu skolēni. Praktiskie uzdevumi dabā ļauj paveikt to, ko nevar izdarīt klasē, bet punktu krāšana dod cīņas sparu. Skolēni ar lāpstām čakli meklēja kompostkaudzes iemītniekus, noteica ūdensdzīvnieku sugas, mācījās pareizi šķirot atkritumus, novērtēt to sadalīšanās ilgumu un meklēt lietas vadoties no kartes.
Noskaidroja, cik gari ir izauguši koki skolas apkārtnē, ko par gaisa kvalitāti stāsta ķērpji. Veicot praktiskus uzdevumus, mācījās arī elektrodrošību. Vislielāko punktu skaitu un 1.vietu ieguva 10.b un 8.c klases, otrajā vietā -5.a, bet trešo vietu saņēma - 7.a klase.
Paldies 11. klašu skolēniem, kas ieguva jaunu pieredzi, iejūtoties jaunāko klašu mentoru un darbstaciju laborantu lomās!
Paldies skolotājām I. Semjonovai, V. Gobiņai, S. Rūzei, D. Maklerei un L. Vīksnai – Kozulei par radošām idejām un EKOskolas tradīciju uzturēšanu!
Dabaszinātņu MK vadītāja un bioloģijas skolotāja
Daiga Brante
Saldā ekskursija!
Siltajā 21.maija dienā EKLV 3.a un 3.b klases skolēni un skolotājas ar vilcienu devās uz Skrīveriem.
Ienākot smaržīgajās Skrīveru saldējuma telpās, tā vien gribējās iekosties kraukšķigajā vafelē un atveldzēties ar saldējumu no karstuma. Mēs uzzinājām interesantu stāstu par to, kā radās ogļu saldējums.
Apmeklējām arī otru saldumu ražotni-Skrīveru saldumi. Kad noskatījāmies filmiņu par ražošanas vēsturi un saldumu gatavošanu, ķērāmies klāt arī paši. Veidojām saldumus dažādās figūriņās. Process bija gards un aizraujošs. Bija laiks arī kustībām un atpūtai. Lieliski, ka varēja pamācīties slaukt govi.
Noteikti aicinām arī citus vasarā iegriezties gardajās Skrīveru ražotnēs. Lai garda vasara! 3.a un 3.b
Māmiņdienas pasākums
14. maijā Edgara Kauliņa Lielvārdes pagalmā pulcējās gandrīz ap 80 ģimeņu, lai kopīgi svinētu Māmiņdienu.
1.-4. klašu skolēniem kopā ar mammām, vecmammām, krustmātēm bija iespēja celt augstāko pili, mācīties, kā piešūt pogu, veidot matu frizūras ar virtuves cimdiem vai acīm ciet, skriet kopā sasietām kājām un daudzas citas aktivitātes. Vakara noslēgumā skolas Zaļajā klasē bija iespēja cept maršmelovus un dzert siltu tēju.
Par pasākuma aktivitātēm jāsaka paldies EKLV skolēnu pašpārvaldei un Lielvārdes jauniešu domes brīvprātīgajiem.
Paldies visām ģimenēm, kuras ieradās pasākumā!
12.klases pēdējais zvans!
"Gribu iet atkal skolā,
Gribu mācīties visu no gala.
Gribu, lai dzīve vēl daudz ko man sola
Un lai noslēpumaina šķiet debess mala.
dzeļ mani laiks, kas steidzas tik ātri,
Tuvojas beigām skolas laiks mans
Drīz būs zvans.
Bet līdz zvanam,
Līdz pēdējam zvanam
Es lieku vēl skanēt
Sirds nemieram manam.”
(J. Osmanis "Pēdējais zvans")
13. maijā 12. klašu skolēni atzīmēja Pēdējā zvana svētkus.
Svētki iesākās ar sen aizsāktu tradīciju - 12. klašu skolēnu braucienu ap skolu, skanot mašīnas taurei.
Svinību zālē skolēnus ieveda 1. klašu skolēni, kur viņus gaidīja 11. klašu sagatavotais sveiciens.
1. klašu skolēni veltīja dziesmu, bet 11. klašu skolēni iepazīstināja svētku gaviļniekus ar viņu koku horoskopiem.
12. klašu skolēni, katram skolotājam pateicoties, bija uzrakstījuši atbilstošu dzejoli.
Vēlam skolēniem izturību eksāmenu laikā!
Devīto klašu Pēdējā zvana svētki
„Agrīnā rītā,
Pa rasotu zāli
Došos rītausmu izbaudīt.
Smaržīgā ēnā,
Ceriņu krūmā,
Laimīti meklēšu ieraudzīt.”
17. maija rīts tiešām bija ceriņu smaržas un svētku noskaņas pilns.
Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas zālē bija sapulcējušies skolēni, skolotāji, tehniskie darbinieki, lai piedalītos 9.a,b un c klases Pēdējā zvana svētkos.
Vārds tika dots devītajiem:
„Ir sajūta, ka vēl vakar mēs mācījāmies saskaitīšanu un atņemšanu līdz 10, bet tā gluži nav. Nu jau mēs zinām Pitagora teorēmu, zinām, kā pareizi pielietot sinusu, kosinusu un tangensu.
Esam iemācījušies daudzas citas svarīgas lietas – piemēram, to, ka teikumā koks lūst, lūst jāraksta ar s, bet teikumā koks labprāt nelūztu nelūztu jāraksta ar z.
2015. gada 1. septembrī mēs, mazi, zinātkāri pirmklasnieki, uzsākām skolas gaitas, bet šodien, 2024. gada 17. maijā, mēs, pusaudži, atvadāmies no savas bērnības. Šie tiešām ir bijuši aizraujoši 9 gadi, kas piepildīti ar smiekliem, laimi un arī asarām.
Mēs ar prieku atceramies jautrās ekskursijas, kurās esam braukuši, bet labprāt aizmirstu visas nesekmīgās atzīmes, ko esam saņēmuši un pēc tam labojuši. Šodien mēs esam kopā ar draugiem un klases biedriem, kuri vienmēr ir bijuši līdzās.
Pēc šodienas mūs sagaida konsultācijas, baiļpilnas naktis, un tad jau eksāmeni klauvēs pie durvīm.
Bet mēs ticam, ka mums viss izdosies.
Ir teiciens, ka „neviens cilvēks nav izaudzis bez skolotāja”, un tā patiešām ir! Mums viss izdosies, pateicoties mūsu skolotājām un skolotājiem, kas mūs vienmēr uzklausa, uzmundrina, paskaidro visu vēlreiz, ja tas nepieciešams, un vienmēr mūs atbalsta mūsu sapņos un iecerēs.
Pēdējais zvans nav tikai svētki mums, bet arī jums.”
Astoto klašu skolēni kopā ar savām audzinātājām bija mums izrotājuši klases un sagatavojuši priekšnesumus, dāvanas un apsveikumus. Bija daudz labu vēlējumu.
Un tad kopīgi pavadītā pēcpusdiena pēc skolas. Un ceriņi, ceriņi, kuros katrs meklē savu laimīti... Lai izdodas atrast!
Interesanto interešu festivāls.
10. maijā Ogrē aizvadīts jau trešais Interesanto interešu festivāls.
Pasākuma mērķis ir popularizēt dažādas interešu jomas bērniem un jauniešiem.
Uz festivālu šajā mācību gadā devās astoņas klases - 1.a, 1.b, 3.a, 3.b, 7.a, 7.b, 10.a, 10.b.
Latvijas skolēnu 77 spartakiādes sacensības
Latvijas skolēnu 77 spartakiādes sacensībās vieglatlētikas četrcīņā Bauskā 10. maijā zēnu komanda ieguva 2. vietu: Roberts Orlovs, Gustavs Kalniņš, Kristians Veide, Miķelis Bergmanis, Lukass Znotiņš, Raivo Eizenbergs. Individuālajā vērtējumā Roberts Orlovs ieguva 3.vietu. 1.vietu bumbiņas mešanā ieguva Gustavs Kalniņš.
Festivāls "Mazie spēlmaņi"
3. maijā Bauskas novada Kurmenē norisinājās skolu teātru festivāls "Mazie spēlmaņi", uz kuru devās arī mūsu skolas abi teātra pulciņi .Teātra pulciņš "Mazie smaidiņi" izrādīja L. Stumbres lugu "Mūsu sētas Reksis", kura pamāca, ka lielīšanās un bravurība ne pie kā laba nenoved. 5. klases teātra pulciņš festivālā uztajās ar A. Niedzviedža izrādi "Datarponis", kas skatītājiem atgādināja, ka datorspēles mēdz pārņemt savā varā un padarīt atkarīgu. Gaisotne festivālā valdīja vienlaicīgi satraukta un priecīga. Mazie dalībnieki uztraucās par uzstašanos, tajā pašā laikā ar prieku vēroja citu teātru izrādes un ar interesi dalījās savos iespaidos par novērojumiem. Diena tika noslēgta ar nelielu ekskursiju pa Kurmenes muižas parku, iepazīstot tur mītošos dzīvniekus un putnus, apskatot atjaunotās muižas ēku un klēti un gūstot svētmirkli baznīcā. Dienas noskaņa bija izdevusies un ar uzlādētām emocijām abi teātra pulciņi atgriezās ar saņemtajām pateicībām, bet 5.klases teātra pulciņš arī ar iegūto dāvanas karti laivu izbraucienam. Teātra pulciņa vadītāja Irina Brazauska pateicas saviem mazajiem māksliniekiem par ieguldīto darbu izrāžu tapšanā, viņu vecākiem par atbalstu un krāšņajiem tērpiem un novēl iepazīt vēl daudzas citas lugas tās iestudējot!
Staņislavi Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā
Katru gadu maijā Latvijā atzīmē daudzas svētku dienas. 1. maijs – Darba svētki; 4. maijs – LR Neatkarības atjaunošanas diena, 8. maijs – Nacisma sagrāves diena un Otrā pasaules kara upuru piemiņas diena; 9. maijs – Eiropas diena; 15. maijs – Ģimenes diena.
Līdzās visiem iepriekš minētajiem nozīmīgajiem valsts svētkiem Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas kolektīvam ir īpaša atceres diena – Staņislavi 8. maijā, kad dodamies uz kapiem pie bijušā skolas direktora Staņislava Gribusta un nu jau 7. reizi pie viņa kundzes Regīnas.
Šīs tradīcijas pirmsākumi meklējami 1983. gadā, kad skolotāja Anastasija Melkerte šādu braucienu pie Staņislava organizēja pirmoreiz. Šogad bijām ciemos 40. reizi.
Starp pašreizējiem skolotājiem ir Staņislava bijušie skolēni, bet daudzus vieno tas, ka Staņislavs Gribusts mūs savulaik pieņēma darbā, tāpēc esam laimīgi satikušies un joprojām ar prieku strādājam šajā skolā. Arī jaunākie kolēģi par Staņislavu Gribustu zina – gan tikai pēc nostāstiem un fotogrāfijām.
Mums ikdienā ļoti pietrūkst karalienes Regīnas. Tā laika, kad viņa strādāja mūsu skolā un mācīja bioloģiju, tā laika, kad viņa nāca uz skolu ciemos vai mēs gājām pie viņas. Pietrūkst sarunu pa telefonu. To visu mēs atcerējāmies stāvot pie Regīnas un Staņislava Gribustu atdusas vietas.
Šis piemiņas brīdis mūs patiesi satuvina un dara labākus.
Daina Grīnhofa,
latviešu valodas un literatūras skolotāja
Vērtīga mācību ekskursija
25. aprīlī 9.b klase devās mācību ekskursijā uz Rīgu, lai programmas Latvijas Skolas soma ietvaros apskatītu kinoteātri Splendid Palace un noskatītos mākslas filmu „Marijas klusums”. Šis pasākums vienlaikus bija saistīts arī ar vairākiem mācību priekšmetiem – Latvijas vēsturi un arhitektūru, kino vēsturi, politiku, literatūru. Bet kopumā to varētu nosaukt – mācība par Dzīvi (Dzīves skola).
Iecere par „krāšņās pils” apskati mums bija jau kopš decembra, jo masu medijos plaši tika stāstīts, ka 30. decembrī kinoteātris svinēja savu 100. dzimšanas dienu un ka tas ir viens no vecākajiem kinoteātriem Eiropā. Ekskursijas laikā apskatījām krāšņo baroka un izsmalcinātā rokoko celtni. Uzzinājām par kinoteātra veidotāja Vasilija Jemeļjanova traģisko likteni (viņu izsūtīja uz Sibīriju, kur viņš gāja bojā). Redzējām grezno lielo zāli, balkonu un mazo zāli. Mums atļāva uzkāpt uz kinoteātra skatuves, pa kuru ir staigājušas izcilas kino zvaigznes, jo pasaules kino festivāli ir notikuši arī pie mums Rīgā.
Pēc tam tikai mūsu klasei parādīja jauno mākslas filmu „Marijas klusums” par aktrisi Mariju Leiko un latviešu teātra trupas „Skatuve” briesmīgo likteni 1937. gadā.
Nobeigumā daži teikumi no skolēnu refleksijām par šo pasākumu:
Manuprāt, kinoteātra interjers ir brīnumaini skaists.
Bija interesanti klausīties par Splendid Palace vēsturi.
Gides stāstījums bija labs, guvu noderīgu informāciju. Uzzināju jaunus vēstures faktus.
Šis ir skaistākais teātris, kurā esmu bijusi.
Filmu „Marijas klusums” noteikti bija vērts redzēt, kaut arī tā bija ļoti traģiska.
Filma bija balstīta uz patiesiem faktiem par Marijas Leiko dzīvi, tā bija smaga, bet vienlaikus arī ļoti pamācoša.
Daina Grīnhofa, 9.b klases audzinātāja
4.maijs!
Latvijā es dzīvoju,
Latvijā es elpoju,
Latvijā es cerēju,
Jaunu, skaistu Latviju.
(Kārlis Skalbe)
2024. gada 4. maijā tiks atzīmēta Latvijas Neatkarības deklarācijas 34. gadadiena.
Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā, realizējot skolēnu patriotisko audzināšanu, tiek organizēti dažādi pasākumi, kas veicina bērnu un jauniešu piederību un lepnumu par savu valsti, novadu un Lielvārdi. Skolā par noturīgu tradīciju ir kļuvuši Baltā galdauta svētki, kad skolēni kopā ar klašu audzinātājiem klases stundās pie svētku galda pārrunā Latvijas valsts izveidošanas un attīstības notikumus.
Šogad, ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, daudzu cilvēku, t. sk. skolēnu, vecāku un skolas darbinieku satraukumu par notikumiem Ukrainā, iespējamajiem Latvijas apdraudējumiem, 4. maija svētku programmu paplašinājām, aicinot viesos NBS Gaisa spēku un NATO sabiedroto pārstāvjus, Valsts un Ogres novada pašvaldības policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvjus.
Skolēni (un visi klātesošie) ar interesi klausījās viesu stāstījumu par karavīru, policistu, ugunsdzēsēju ikdienu, aplūkoja tehniku un ieguva pārliecību, ka mēs esam pasargāti no apdraudējumiem.
Mēs lepojamies ar mūsu aizstāvjiem!
Paldies par izzinošos, jauko dienu Gaisa spēkiem, Valsts un Ogres novada pašvaldības policijas, VUGD pārstāvjiem!
"Tautasdziesma, kas tu esi?"
16. aprīlī skolā ciemojās mūzikas grupas "Sudden lights" pārstāvji ar koncertlekciju "Tautasdziesma, kas tu esi?"
Norises mērķis ir aktualizēt latviešu folkloru, īpašu uzmanību veltot tautasdziesmai kā tradīcijai, taču atklājot tautas mūzikas, džeza un popmūzikas simbiozes iespējas.
Koncertlekcijas laikā tika atskaņotas jaunas, orģinālas tautasdziesmu aranžijas, izmantojot dažādus mūsdienu mūzikas izteiksmes līdzekļus un stilus.
Skolēni iepazina tādu etnogrāfisko, moderno un klasisko instrumentu kā kokles, čella, zvangu, ģitāras, tridekšņa un digitālās skaņas veidošanas rīku savstarpējo mijiedarbību.
Skolēni un pedagogi atzina, ka šī koncertlekcija bija līdz šim visinteresantākais Latvijas skolas somas pasākums.
Jauka tikšanās!
23. aprīlī Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā viesojās mūsu bijušie skolēni Ronalds Šilovs un Matīss Gržibovskis – Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti. Viņu mērķis bija izstāstīt skolēniem par savu tagadējo mācību iestādi.
NNA savu darbību atjaunoja 1992. gadā, un tā pārmantoja 1919. gadā dibinātās Latvijas kara skolas tradīcijas. Akadēmijā darbojas kadetu pašpārvalde (Krīvu padome), cieņā ir sporta spēles (Rektora kauss), notiek studentu apmaiņas programmas.
Skaista tradīcija ir Baltā nakts, kad audzēkņi tiek uzņemti kadetu saimē un dod solījumu. Bet vissenākā tradīcija – Melnās kafijas vakars ik gadu 30. novembrī, kad piemin Tēvzemes atbrīvošanas cīņās kritušos kadetus, izceļot viņu pašaizliedzību un Dzimtenes mīlestību.
Puiši rādīja interesantu prezentāciju un stāstīja par mācību programmām, par to, ka nākamajiem virsniekiem jāmācās 4,6 gadi, ka brīžiem ir ļoti grūti, bet patiesībā interesanti un aizraujoši.
Abiem puišiem jau iepriekš bija laba fiziskā sagatavotība, kuru Matīss pēc 8. klases beigšanas papildināja Murjāņu sporta skolā, bet Ronalds mūsu vidusskolu absolvēja pirms diviem gadiem (biju 8 gadus viņa klases audzinātāja). Bija patīkami vērot, cik daudz laba puiši ir iemācījušies, uzzinājuši un piedzīvojuši.
Protams, nenocietos un pajautāju, vai noderīgas ir skolā iegūtās latviešu valodas zināšanas? Izrādās, pat ļoti, jo pasniedzēji mācību iestādē nepieņem nevienu rakstu darbu, ja tajā ir pareizrakstības kļūdas.
Patīkami, ka mūsu bijušie audzēkņi vienmēr atgriežas savā skolā. Atnāk vienkārši tāpat vai palīdz, kad tas nepieciešams.
Daina Grīnhofa, latviešu valodas un literatūras skolotāja
Lielvārdes vidusskola svin Edgara Kauliņa dzimšanas dienu!
26. aprīlī pedagogi un skolēnu pašpārvalde devās uz Lāčplēša kapiem, lai noliktu ziedus un aizdegtu svecītes par godu E. Kauliņa 121. dzimšanas dienai.
Dodoties uz piemiņas vietu bija dzirdami stāsti par 1979. gadu, kurā skolai piešķīra E. Kauliņa vārdu un tika atklāta plāksne pie skolas.
Svētku nedēļa tiks aizvadīta, klases stundās izzinot E. Kauliņa biogrāfiju un pozitīvo ietekmi uz Lielvārdes pilsētas attīstību, savukārt skolēnu pašpārvalde skolas gaitenī apskatei izlikusi E. Kauliņa fotogrāfijas un nozīmīgākos ar skolu saistītos faktus.
Aprīļa sākumā E. Kauliņa Lielvārdes vidusskolā 1. - 4. klasēm tika rīkotas olimpiādes latviešu valodā un matemātikā. Tika noskaidroti gudrākie, attapīgākie un radošākie. Skolēni apbalvošanās brīdī mirdzošām acīm gaidīja rezultātus.
3.klasēs labākie bija - Lauris Pikšens matemātikā un Linna Hristenko latviešu valodā. Abi skolēni 17.aprīlī devās uz Ogres novada olimpiādi 3.klasēm. Linna Hristenko ieguva atzinību un Lauris Pikšens - 5.vietu. Apsveicam gudriniekus un viņu skolotājas - Mairu Dāliņu un Zandu Ziņģi!
Baleta "Džungļu grāmata" apmeklējums
13. aprīlī Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 3. a un 3.b klases skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālā baleta izrādi "Džungļu grāmata".
Baleta izrāde veidota tā, lai mazajiem skatītājiem būtu vērtīgi un interesanti skatīties. Mājupceļā bērni atzina, ka baletā netrūka jautrības, bet nācās padomāt par nopietnām tēmām - vides piesārņojumu, mūsu attieksmi pret mazajiem brāļiem - dzīvniekiem.
Abas klases vēl apmeklēja Tautas frontes muzeju, gūstot daudz iespaidu par Latvijas centieniem kļūt neatkarīgai. Skolēniem bija iespēja salīdzināt dažādas lietas toreiz un tagad. Uz zinātkārajiem jautājumiem cītīgi atbildēja muzeja darbinieki, kā ari muzeja apmeklējuma iniciatore - Linnas mamma.
Liels prieks un pateicība vecākiem, kuri iesaistās!
skolotājas Maira un Zanda
Tīklu veidošana!
11. aprīļa pēcpusdienā skolā viesojās Vaira Lejniece un Daiga Andersone, kuras iemācīja, parādīja un izstāstīja, kā tiek veidoti maskēšanās tīkli Ukrainai.
Kopīgiem spēkiem - ar skolēnu, vecāku un skolas darbinieku atbalstu tika izveidoti divi maskēšanās tīkli.
Kā stāstīja Vaira Lejniece, pinot tīklu ir jārunā spēcīgi un drosmīgi vārdi, tāpēc tika izvēlēti šādi vārdi: tīkls 2,5 x 5 m - "Edgars" un tīkls 3 x 3 m - "Lielvārds".
Paldies katram, kurš iesēja lentīti un ar labiem vārdiem spēcināja, kopīgiem spēkiem ir paveikts brīnišķīgs un ļoti nozīmīgs darbs!
Basketbola turnīrs!
10. aprīlī EKLV puišu komanda ieguva 1. vietu Madlienas vidusskolas basketbola turnīrā.
Lepojamies ar puišiem! Un paldies sporta skolotājam Guntim Rūzem!
"Ej dillēs" !
15. aprīlī 5.-7. klašu skolēni piedalījās izglītojošā un informējoši interaktīvā nodarbībā "Ej dillēs!" par Eiropas Savienības Kopējo lauksaimniecības politiku.
Politikas mērķis ir veicināt ilgtspējīgu un vienlīdzīgu lauku reģionu attīstību, pārtikas pieejamību un veselīgu, drošu pārtiku ikvienam.
Kampaņas mērķis ir vērst jauniešu uzmanību lauksaimniecības attīstības jomai, veicināt interesi par lauksaimniecību, kā arī mudināt jauniešus runāt savās ģimenēs par dienas laikā piedzīvoto, tādējādi veicinot gan jauno, potenciālo lauksaimnieku interesi, gan arī izpratnes līmeni par Eiropas Savienības atbalstu lauksaimniecības attīstībai.
Dārza svētki!
6. aprīlī Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas pagalmā bija dzirdamas lāpstas un ķerras, bet mājturības kabinetā - urbji un zāģi.
Skolas administrācija vēlas izteikt vislielāko pateicību ikvienam, kurš nesavtīgi veltīja savu sestdienas rītu, lai sakoptu skolas apkārtni, izveidotu pavasara ziedu dārzu un putnu pilsētiņu.
Īpašs paldies skolas direktorei Kristīnei Baltai un skolas padomei par ideju un tās realizēšanu.
Uz drīzu tikšanos nākamreiz!
Vēstures stunda muzejā
Saulainā 27. marta dienā mūsu skolas 7. a un 7. b klase devās uz vēstures stundu A. Pumpura Lielvārdes muzejā, kur muzeja darbinieces emocionāli stāstīja par traģiskām lappusēm Latvijas vēsturē - par deportācijām.
Ļoti emocionālā stāstījumā jaunieši daudz uzzināja gan par lielvārdiešu likteņiem 1941. gada 14. jūnija izsūtīšanā, gan par 1949. gada marta deportācijām. Vēlreiz tika apstiprināts fakts par E. Kauliņa pašaizliedzību un cilvēcību, jo 1949. gada martā no Lielvārdes netika izvesti cilvēki.
Pēc prezentācijas uz sarunu bija uzaicināta Guna Mendziņa , kura ir piedzimusi izsūtījumā Sibīrijā. Viņas stāstījuma galvenā atziņa - var atņemt mantas, var atņemt mājas, bet nevar cilvēkam atņemt ne zināšanas, ne prasmes. Tās palīdzēja izdzīvot daudziem latviešiem izsūtījumā. Arī Gunas ģimenei trūkumu un badu pārdzīvot palīdzēja māmiņas šūtprasme un tēva tehnikas mīlestība un zināšanas.
,, Klausīties šos stāstījumus bija ļoti sāpīgi. Gunas tante mums stāstīja par savu bērnību Sibīrijā. Es esmu ļoti pateicīga par to.”
,,Es uzzināju, ka arī Māra Zālīte ir dzimusi Sibīrijā un par to stāsta romānā ,,Pieci pirksti”.”
,, Mēs apskatījām nelielu izstādi, kur bija arī vēstule, rakstīta uz bērza tāss. Tādas Latvijā esot saglabātas 52.”
,,Muzeja darbiniece ienāca telpā, kur notika mūsu nodarbība, nosauca dažus uzvārdus, lika paņemt somas un sekot viņai. Tas parādīja to, kā notika izvešana arī mācību iestādēs. Kad aizveda dažus klasesbiedrus, es biju satraukta un lielā neziņā.’’
Šīs ir tikai dažas skolēnu pārdomas par redzēto un dzirdēto.
7.a un 7.b klases audzinātājas Elīza Streile un Laima Prekele
Tautasbumbas un stafetes sacensības!
6. martā Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 2.-3. klases ieguva 1. vietu tautasbumbā un stafetēs "Drošie un veiklie" Ogres novada skolēnu sporta spēlēs.
Mākslas konkurss “Saules ritmi”
Veiksmīgi ir noslēgusies vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa “Saules ritmi” 1. kārta Ogres novadā!
Kā sacīja žūrijas komisija, darbu vērtēšana nebija viegla, jo konkursā savu dalību pieteica 120 bērni un jaunieši.
30 darbi no tiem ir ieguvuši I pakāpi un tiek izvirzīti uz konkursa 2. kārtu Rīgā.
3. b klases skolnieces Mija Putviķe un Sofija Bļinova ar darbu "Apļi aplī" ir ieguvušas II pakāpi.
5.b klases skolniece Loreta Lamberga ar darbu "Saules dārzs" ir ieguvusi II pakāpi.
6.b klases skolniece Līga Mireka ar darbu "Sniega meita" ir ieguvusi I pakāpi.
5.a klases skolniece Olīvija Ērgle ar darbiem "Saules atspulgs apartā laukā" un "Saules zaķu deja" ir ieguvusi I pakāpi.
5.a klases skolēni Gabriela Paura un Renāts Pabrūklis ar darbu "Saules deja sniegā" ir ieguvuši I pakāpi.
9.a klases skolniece Anna Voloha ar darbu "Saules atspulgs pūra lādē" ir ieguvusi III pakāpi.
Paldies par skolēnu sagatavošanu konkursam jāsaka skolotājām Jolantai Zarānei un Ainai Zagorskai. 🥰
Skolas glītrakstīšanas konkurss
Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā februārī notika tradicionālais konkurss glītrakstīšanā.
Tajā piedalījās un savas prasmes izrādīja 1. - 4. klašu skolēni.
Pēc savstarpējās vērtēšanas un skolotāju viedokļiem var secināt, ka ar centību var panākt daudz.
Pašiem skolēniem ir liels prieks par padarīto.
Margaritas Stārastes jubileja
Februārī arī mēs, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola, svinējām Margaritas Stārastes 110! Skolēni skatījās, pētīja, atcerējās mākslinieces un rakstnieces grāmatas. Tās ir neiespējami aizmirst, jo skaistās ilustrācijas nevar sajaukt ne ar vienām citām, tāpēc tika rīkots arī zīmējumu konkurss 1. - 3. klasēm. Skolēniem bija jāuzzīmē kādam M. Stārastes stāsta fragmentam ilustrācija. Konkursa darbus vērtēja arī Lielvārdes pilsētas bibliotēkas bibliotekārītes, kuras bija ciemos pie sākumskolēniem ar stāstījumu un praktisku darbošanos par Margaritas Stārastes daiļradi. Liels paldies par atsaucību Lielvārdes pilsētas bibliotēkai!
EKLV sākumskolas skolotājas
Līdzības un dzīves mācība
Mākslā un literatūrā bieži ir ietverta Pazudušā dēla tēma. Gan pasaules, gan latviešu autori (J. Poruks, Rainis, L. Briedis u. c.) to ir izmantojuši savā daiļradē. R. Blaumanim ir gan dzejolis, gan luga ar nosaukumu „Pazudušais dēls”.
Kas tad ir šis „pazudušais”, un kur meklējami šīs tēmas pirmsākumi?
Lai rastu atbildi uz šo jautājumu, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 10.s klases skolēni 22. februārī tikās ar Lielvārdes evaņģēliski luteriskās draudzes mācītāju Ingu Dāboliņu (mācītājs atkārtoti sniedza palīdzību mūsu skolai).
Stāstījums bija interesants, un atbilde – izsmeļoša. Ievadā mācītājs pastāstīja par sevi un savu ceļu pie Dieva. Tad bija stāstījums par Bībeli – vispopulārāko grāmatu pasaulē.
Klātesošie varēja noklausīties fragmentus no Jaunās Derības Lūkas evaņģēlija, kurā ir ietverta viena no slavenākajām līdzībām par Pazudušo dēlu.
Jaunākais dēls izrādīja necieņu tēvam, pieprasot savu mantojuma daļu, tēvam vēl dzīvam esot. Saprotams, ka tēvam būtu jādusmojas un jāizsaka savs sašutums, bet tēvs rīkojās citādi – viņš nekavējoties deva prasīto. Un jaunākais dēls, paņēmis mantu, devās svešumā, kur, palaidnīgi dzīvodams, ātri vien visu bagātību izšķieda. Katrs klausītājs arī varēja atcerēties 4. bausli: „Tev būs godāt savu tēvu un māti”.
Pēc dažādiem grūtiem pārbaudījumiem dēls nolēma doties atpakaļ pie tēva un lūgt piedošanu. Pēc mūsu pieņēmuma – dēlam būtu jākrīt tēva priekšā ceļos, bet tēvs „skrēja tam pretī”, apdāvināja savu dēlu un aicināja visus līksmoties, „jo šis mans dēls bija miris un nu atkal ir dzīvs (..)”.
Savukārt vecākais dēls bija sašutis, jo visus šos gadus godīgi kalpojis tēvam, bet nekad nebija saņēmis tādu godu.
Viesis aicināja visus apdomāt vecākā brāļa rīcību un tēva atbildi: „Dēls, tu aizvien biji pie manis (..), bet tavs brālis bija pazudis un nu ir atkal atrasts.”
Tas lika aizdomāties par to, ka nosodīt ir viegli. Bet piedot? Un ar šādu situāciju mēs sastopamies ik dienu.
Tikšanās otrajā stundā bija stāstījums par Lieldienām un skaidrojums, ka laiks pirms Lieldienām ir gavēnis ne tikai vēderam, bet iespēja pārbaudīt savu raksturu, atsakoties no nevajadzīgā un liekā.
Kā būtu, ja mēs pieteiktu gavēni savam mobilajam laikazaglim, savam slinkumam un citiem netikumiem?
Daina Grīnhofa,
Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas
latviešu valodas un literatūras skolotāja
Nodarbība Andreja Pumpura muzejā!
21. februārī 9.b klases skolēni (pēc Andreja Pumpura eposa „Lāčplēsis” izlasīšanas) devās uz nodarbību Pumpura muzejā Lielvārdē.
Pēc pasākuma skolēni savās refleksijās vienprātīgi atzina – ļoti interesanti, vērtīgi, izzinoši un jautri. Kas tieši bija tas labais, kas izpelnījās tik atzinīgus novērtējumus?
Mūs sagaidīja muzeja darbiniece Irēna Arāja, no kuras uzzinājām daudzus interesantus faktus gan par mūsu novadnieku Pumpuru, gan viņa radīto eposu „Lāčplēsis”. Redzējām tā pirmo izdevumu (1888), redzējām daudzos eposa tulkojumus citās valodās, piemēram, eksotisko izdevumu japāņu valodā. Unikāls muzeja eksponāts ir neredzīgajiem cilvēkiem domātais eposa pārlikums Braila rakstā (to 1828. gadā radīja vien 15 gadus vecs neredzīgs francūzis Luijs Brails).
Visu pasākumu īpašu padarīja tas, ka skolēniem bija jāiejūtas daudzās eposa varoņu lomās, jābūt radošiem un atraktīviem. Tas arī notiekošo padarīja tik jautru un aizraujošu. Jauniešiem bija jātēlo un jārunā, bet visu vadīja pasākuma Režisore Irēna, vienlaikus pildot vairākus amatus – izsniedzot tērpus un palīdzot apģērbties (kostīmu māksliniece un ģērbēja), sacerot un improvizējot tekstus (autore), čukstot tos skolēniem (sufliere). Jaunieši to visu atzinīgi novērtēja.
Man, 9.b klases audzinātājai un latviešu valodas skolotājai, bija patīkami lasīt paldies vārdus par ierosinājumu uz šo pasākumu doties.
Refleksijās bija arī ieteikums – muzeja apmeklējumu pēc eposa izlasīšanas padarīt par tradīciju. Es šo pasākumu jau sen uztveru kā jauku ikgadēju mūsu skolas tradīciju.
Ar cieņu Daina Grīnhofa
Kino klase!
14. februāris Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā bija īpašs ne tikai tāpēc, ka visapkārt bija jūtama sirsnība un draudzība, bet arī tāpēc, ka tika atklāta kino klase.
Kino klase ar moderno iekārtojumu sniegs skolēniem kinozāles atmosfēras pieredzi, padarot mācību procesu interesantāku, mācību video un filmas ērtāk skatāmas, kā arī paplašinot iespējas mācību vides diferenciācijai.
Skolas direktore Kristīne Balta pasakās ikvienam, kurš palīdzēja attīstīt ideju par inovatīvu un modernu kino klasi skolēniem.
Volejbolā 2. un 3. vieta!
Lepojamies ar mūsu skolas meitenēm - Gloriju Nikolajevu, Martu Zariņu, Amandu Zelmeni, Kristu Miķelsoni, Esteri Gluškovu, Mariamu Leškeviču, Annemariju Līci-Līcīti, Kati Baltausi, kuras 21. februārī Ogres novada skolēnu sporta spēlēs vidusskolu grupā meitenēm ieguva trešo vietu, kā arī lepojamies ar zēniem - Renāru Hugo Bļasu, Artūru Lagzdu, Marku Počebitu, Kristapu Ozoliņu, Mateju Počebitu, Kristiānu Vjateru, Gustavu Rudzīti, kuri vidusskolu grupā zēniem ieguva otro vietu!
2. vieta volejbolā!
Lepojamies ar meitenēm - Nikolu Dreimani, Beatrisi Stepiņu, Renāti Stepiņu, Anniju Bļasi, Džesiku Bļinkovu, Katrīnu Dubovsku un Annu Lauru Urtāni, kuras 14. februārī Ogres novada skolēnu sporta spēlēs pamatskolu grupā meitenēm ieguva godpilno otro vietu!
Sveču liešana skolā!
Kā zināms, februāris ir sveču mēnesis, tāpēc skolā notiek rosība - tiek zīmēts, stāstīts, fantazēts.
8. februārī E. Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 1. - 3.klases skolēni varēja paši veidot sveces. Pie mums ciemojās Lelde Lūse no Lūšu Drava
Viņa gan stāstīja, gan rādīja par dažādo sveču tapšanas ceļu, gan ļāva bērniem veidot savas svecītes no dabīgā materiāla - vaska.
Skolēniem ļoti patika rullēt vaska plāksnītes, veidojot savu sveci, kā arī to dekorēt. Un tā pasakainā smarža, kas piepildīja telpu!
Paldies radošās darbnīcas vadītājai Leldei par atsaucību!
EKLV sākumskolas skolotājas
100 diena skolā!
9. februārī 1. klasītes svinēja 100. dienu.
Šī diena bija īpaša ar to, ka visas dienas garumā caur spēlēm un dažādām aktivitātēm skolēni varēja pilnveidot savas prasmes gan latviešu valodas, gan matemātikas, gan dabaszinību, gan vizuālās mākslas jomā. Katra bērna uzdevums bija atnest 100 vienādus priekšmetus un no tā izveidot savu gleznu. Skolēni zīmēja savas sajūtas, būvēja torņus, veidoja gleznas un vienkārši baudīja svētku dienu skolā, ēdot 100. dienas cienastu.
Paldies sakām 1. klašu audzinātājām Ingrīdai Mūrniecei un Ingūnai Dātavai par svētku organizēšanu
Mīliet savu pilsētu kā sevi pašu!
1. februārī Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 9.b klases skolēniem bija tikšanās ar mākslinieku, grāmatu autoru, vēstures zinātāju un labu stāstnieku Agri Liepiņu. Daudzi viņu pazīst kā Uldevena pils saimnieku vai „to vīrieti zirga mugurā”. Pats viesis gan par sevi teica – karikatūrists, un ar krītu uz tāfeles veikli nodemonstrēja, kā karikatūra top.
Vispirms mākslinieks stāstīja par eposa „Lāčplēsis” pēdējā izdevuma (2016) ilustrācijām, kurām par prototipu bijuši mūsu skolas absolventi. Iedomājieties, nākamais Lāčplēša prototips noskatīts pie Lielvārdes stacijas, staidzinot suni!
Pēc tam bija iespēja apskatīt Agra Liepiņa skaisto grāmatu „Mūsu dievi”, kurai viņš ir gan tekstu, gan ilustrāciju autors.
Tā kā Agris Liepiņš ir aizrautīgs vēstures (īpaši senlatviešu) pētnieks, klausītāji uzzināja daudzus interesantus vēstures faktus. Piemēram, par Lielvārdes Dievkalnu, kas atrodas Rumbiņai otrā pusē (mākslinieks arī rādīja uzzīmēto Dievkalna apmetni, kāda tā bijusi m. ē. sākumā). Ar lepnumu klausījāmies, ka Lielvārde ir daudz vecāka par Rīgu un ka tai varētu būt apmēram 1300 gadu.
Interesanti bija uzzināt par pirms 8 gadiem atrasto senas naudas podu, kurš atdots speciālistiem izpētei.
Kāpēc jāpēta vēsture? Daudz iemeslu, bet galvenais, ka, vēsturi pētot, veidojas piederības sajūta un atziņa, ka „ne tu pirmais, ne tu pēdējais”.
Bez zīmējumiem un grāmatām mākslinieks bija paņēmis līdzi arī dažus kaulu gabaliņus, jautājot dalībniekiem – kas tas ir? Neviena no sniegtajām atbildēm nebija pareiza, un izrādījās, ka šie zirga kauli patiesībā ir 8.-9. gadsimta vikingu laika slidu fragmenti, atrasti Lielvārdes pilskalna pakājē.
Interesanta bija viesa valoda. Stāstot par to, kur viņš gūst idejas savām karikatūrām, Liepiņš pieminēja, ka palīdzot cilvēku vērošana uz ielas. Kādreiz daudzi interesanti tipāži noskatīti, braucot vilcienā, taču mūsdienās pārsvarā vērojama vienveidīga aina – visi braucēji „sakņupuši pie plāksnītes”. Starp citu, šo izteicienu var attiecināt uz skumjo ainu, kas sabiedrībā vērojama ikdienā.
Daina Grīnhofa,
latviešu valodas un literatūras skolotāja
Kauliņa Lielvārdes vidusskolas skolēnu zinātniskā konference
26. janvārī mācību process mūsu skolas 10.-12.klašu skolēniem norisinājās Lielvārdes kultūras centra plašajā zālē. Savas zināšanas un prasmes projekta darbu ietvaros prezentēja (aizstāvēja) divpadsmito klašu skolēni. Savukārt, desmito un vienpadsmito klašu skolēni atbalstīja skolasbiedrus un ieguva vērtīgu pieredzi.
Jaunais vispārējās vidējās izglītības saturs paredz, ka vidusskolēniem ir vairākas izvēles, kādu projekta darbu veidot: jaunrades darbu (skolēnu mācību uzņēmums), sabiedrisko darbu vai skolēnu zinātniski pētniecisko darbu (turpmāk - ZPD).
92% no divpadsmitās klases skolēniem izvēlējās veidot un prezentēt ZPD, un tas ir loģiski, jo skolēnu zinātniski pētnieciskā darbība ir ilggadēja Lielvārdes vidusskolas tradīcija. Bez tam, kā atzīst mūsu skolas absolventi, tieši ZPD veidošanas/aiztāvēšanas prasmes ir nepieciešamas, studējot augstskolās. Ne mazāk nopietns bija arī projekta - sabiedriskais darbs par Lielvārdes vidusskolas āra vides uzlabošanu. Gan ZPD, gan sabiedriskā projekta darba autori veica teorētisko materiālu izpēti, analīzi un pētījumus, tādējādi paplašinot savas zināšanas un prasmes padziļinātajos mācību priekšmetos. Skolēnu uzstāšanos vēroja skolasbiedri un komisija - projekta darbu satura vadītāji.
Paldies, divpadsmitie, ka pārvarējāt savu: “Es to nevarēšu izdarīt [izstrādāt un prezentēt projekta darbu]!”- jūs to varat un lieliski izdarījāt!
Paldies projekta darbu satura vadītājiem par ieguldīto laiku un enerģiju darbu tapšanas procesā! Paldies pavārītēm par garšīgajām pusdienām konferences starpbrīdī!
Pateicamies Lielvārdes kultūras centra darbiniekiem par lielisko skolēnu un pedagogu uzņemšanu KC telpās!
Uz tikšanos 2025. gada Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas skolēnu zinātniskajā konferencē!
Papīra škirošana!
Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas, kā Ekoskolas, gada tēma ir atkritumi. Laikā no 29. janvāra līdz 2. februārim 1.- 4. klašu grupās kopā ar audzinātājām svēra un šķiroja savas klases papīra konteinerus. Skolēni saņēma nepieciešamo šī darba veikšanai. Tie bija svari, cimdi un maisi, kuros bērt dažādu grupu atkritumus. Protams, neiztika bez atgādnēm. Rezultāti tika rūpīgi pierakstīti.
Svarīga darba daļa bija rezultātu izvērtēšana. Notika pārrunas kā samazināt klases saražotos atkritumus. Pavasarī darbu atkārtosim, tad arī varēs rezultātus salīdzināt vai plānotais mērķis, samazināt atkritumus, ir izdevies! ☺️
Putni ziemā!
Prieks par lielo atsaucību LOB Latvijas Ornitoloģijas biedrība rīkotajā akcijā Putni ziemā.
Akcijas mērķis iepazīt Latvijā ziemojošos putnus, atklāt jaunus putnus. Paldies vecākiem par iesaistīšanos akcijā. Kā stāstīja bērni, barotavas esot pie virtuves loga. Lai precīzāk varētu noteikt putnus, atrasts putnu noteicējs ,atvērts dators. Tā ar aizrautību darbošanās stundas garumā.
Ko tad atklājām ? Biežākie viesi- lielā zīle, zilzīlīte, cekulzīle , pelēkā zīle, dzilnītis. dzenis, .Vienai ģimenei paveicās ieraudzīt sarkankrūtīti. Pie divām ģimenēm ciemojās žagatas, vārnas.
Pētījumu rezultāti nosūtīti akcijas organizētājiem.
"Ceļojums atvasarā" darbi un rokoperas "Lāčplēsis" tērpi!
Lielvārdes vidusskolas 3.a un 3.b klases skolēniem mācību stundas vizuālajā mākslā un latviešu valodā 31. janvārī notika Lielvārdes kultūras namā. Skolēni iepazinās ar Lindas Lastmanes gleznu izstādes "Ceļojums atvasarā" darbiem un rokoperas "Lāčplēsis" tērpu mākslinieces Annas Munas (Danas Dombrovskas) radītajiem tērpiem. Skolēnu uzdevums bija arī izpētīt, kāda informācija ir atrodama afišā. Mājupceļā visi kopīgi atjaunoja zināšanas par Lielvārdes kultūrvēsturiskajiem objektiem: Gunāra Priedes, Paula Kveldes piemiņas krēsliem. Skolēni secināja, ka mācīties var ne tikai sēžot skolas solā. Paldies skolotājām Mairai un Zandai par interesantajām mācību stundām ārpus skolas telpām!
Mēs lepojamies ar mūsu sporta skolotāju Ivetu Puķīti!
2024. gada 17. janvārī Rīgā Hanzas peronā notika konkursa “Gada sporta skolotājs 2023” apbalvošanas pasākums. Uz pasākumu kā nominācijas pretendente tika aicināta un piedalījās Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas sporta un veselības skolotāja Iveta Puķīte.
Lai arī galvenā balva aizceļoja uz Bauskas ģimnāziju, mūsu skolas kolektīvs ir pārliecināts – skolotāja Iveta ir labākā sporta skolotāja.
Jau 17 gadus Iveta Puķīte ir Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas sporta skolotāja, skolas Sporta Metodiskās komisijas vadītāja. Kolēģi Ivetu raksturo kā zinošu, prasīgu profesionāli (pret skolēniem, pedagogiem un sevi). Sporta un veselības stundās skolotāja izmanto dažādas metodes un darba formas, lai respektētu katra skolēna fizisko sagatavotību un veselības stāvokli, atbilstoši tam pielāgojot fizisko slodzi. Skolotāja Iveta ar aizrautību gatavo un vada skolas ārpusstundu sporta aktivitātes. Aktīvi piedalās skolas darba pilnveidošanā, plānošanā, ir iejūtīga un atbildīga mentore jaunajiem sporta skolotājiem.
Skolotāja strādā pie tā, lai skolēniem, kolēģiem un vecākiem veidotu izpratni par regulāru fizisko aktivitāšu un veselīga dzīvesveida nozīmi ikviena dzīvē. Skolotājai tas nav sarežģīti, jo sports, sportiskās aktivitātes ir neatņemama daļa no viņas pašas dzīvesveida.
Skolēni Ivetai velta pateicības vārdus:
“Paldies, skolotāj, ka izpalīdzat man grūtos brīžos, es esmu ļoti laimīga, ka jūs esat mana sporta skolotāja! Jūs iemācījāt mani mīlēt sportu.” (Annija)
“Paldies, skolotāj, ka iemācījāt mums būt atlētiskiem un stipriem. Pie jums es beidzot iemācījos spēlēt arī volejbolu”(Emīls)
“Es vēlos pateikties skolotājai Ivetai par aizraujošajām sporta un veselības stundām. Vēlos pateikties skolotājai Puķītei arī par to, ka viņa ir mana sporta trenere. Viņa mani labi sagatavoja un atbalstīja visās manās sporta sacensībās.” (Gustavs)
Sveicot Ivetu Puķīti ar “Gada sporta skolotājs 2023” nomināciju, skolēni un kolēģi saka: “Paldies, Iveta, par ieguldīto darbu skolas labā! Mēs lepojamies ar Tevi! Lai izdošanās turpmākajās pedagoģiskajās gaitās!”
1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena
19. janvāra rītā 9.-12. klases pulcējās skolas priekšā, lai aktualizētu janvāra notikumus 1991. gadā. Barikāžu aizstāvju atceres diena tika atklāta ar ugunskuru, pie kura svinīgu uzrunu teica skolas direktore Kristīne Balta un vēstures skolotāji - Austris Siliņš, Artūrs Kristkalns.
Laima Prekele, Ilze Sprance, Velta Gobiņa un Indra Narutaviča skolēniem izstāstīja, kā norisinājās Barikādes 1991. gadā.
9.-12. klašu skolēniem bija iespēja skatīties režisora Viestura Kairiša filmu "Janvāris".
Pateicības diena!
11. janvārī skolā tika atzīmēta Starptautiskā PALDIES diena.
Skolēniem un skolas darbiniekiem bija iespēja uzrakstīt, par ko viņi saka paldies skolai.
Lūk, daži piemēri:
Saku paldies skolai par to, ka palīdzat!
Paldies par to, ka mums ir mīļa direktorīte!
Paldies par mīļām, gudrām skolotājām!
Paldies, ka ir garšīgs ēdiens!
Paldies par labinieku ekskursiju, bija ļoti forši!
Es saku milzīgāko paldies mūsu skolas pašpārvaldei, jo skola nebūtu tik forša, ja nebūtu tik čakla un rūpīga pašpārvalde.
Paldies maniem Eiropas Parlamenta Vēstniekiem par sadarbību un atbalstu!
Grāmatu apmaiņas skapis!
Šī gada Ekopadomes tēma ir ATKRITUMI, kas liek pārdomāt atkritumu daudzumu, tā škirošanas iespējas un iespēju sniegt lietām otro dzīvi.
Labo darbu nedēļā ar Dainas Grīnhofas un 9.b klases palīdzību tika savāktas nevajadzīgās drēbes, kuras skolas saimnieks aizveda uz labdarības organizāciju PŪNE.
Skolēnu pašpārvalde oktobrī izveidoja depozīta kastes, kuras izvietoja skolas koridoros, paplašinot atkritumu škirošanas iespējas skolā.
Ekopadomes koordinatore Velta Gobiņa aicina skolotājus un skolēnus uz skolu nest grāmatas, kuras vairs nav nepieciešamas, lai izveidotu grāmatas apmaiņas punktu, tā arī grāmatām sniedzot otro dzīvi. Uz šo aicinājumu atsaucās jaunāko klašu audzinātājas, un tā skolas 3. stāvā jau lēnām top grāmatu apmaiņas plaukts, kurā pašlaik atrodas pasaku grāmatas, stāsti un mīklas.
Akcijā DOD GRĀMATĀM OTRO DZĪVI aicināts piedalīties ikviens!
Ekskursija uz Leļļu teātri
16.decembrī E. Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 3.a un 3.b klases skolēni apmeklēja Latvijas Leļļu teātri, lai noskatītos izrādi "Riekstkodis un Žurku ķēniņš". Šī bija viena no pirmajām izrādēm atjaunotajā teātrī.
Skolēni ar interesi vēroja notikumus uz skatuves. Viņus izbrīnīja interesantie tērpi un lelles, kā arī tas, ka viens un tas pats aktieris tēloja vairākas lomas. Izrāde lika aizdomāties par mūsu sapņu un fantāziju pasauli.
Ziemassvētku laikā šī izrāde bija kā pārdomu mirklis - nepazaudēt pozitīvo arī savās fantāzijās un sapņos. To arī novēlam pārējiem.
Skolotājas Zanda Un Maira
Ekskursija "Laboratorium"
5.-9. klašu labinieki jeb skolēni, kuru vērtējums semestrī ir 7 un augstāk, 19. decembrī devās skolas apmaksātā mācību ekskursijā uz Rīgas Zinātnes skolu “Laboratorium”, kur tika iepazīstināti ar dažādiem eksperimentiem.
Tradīcija - piparkūkas!
12. klase kopā ar 1. klašu skolēniem cepa Ziemassvētku piparkūkas, kas ir mūsu skolas ikgadējā tradīcija. Bija daudz smieklu, prieka, smaržīgas un garšīgas piparkūkas!
Erudīcijas diena
21. decembrī 4.-11. klasēm bija iespēja piedalīties skolotāju rīkotajā Erudīcijas dienā. Skolēni gan meklēja savādus vārdus, gan mēģinot atminēt vārdus, gan kopīgi sadarbojās, lai izveidotu prasītos objektus.
Skaistas lappuses Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas vēsturē
21. decembris Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā bija projektu diena. Lielākā skolēnu daļa bija aizņemta ar matemātiku dažādās tās izpausmēs, bet 9.a un b klases skolēni sagaidīja mīļus ciemiņus.
Viesos bija atnākusi Anastasija Neretniece, kura Lielvārdes vidusskolā sāka strādāt 1958. gadā. Šīs dienas acīm laimīgs gadījums, ka Latgalē tolaik nebija brīvu latviešu valodas skolotāja vietu, tāpēc darbam tika izvēlēta Preiļiem ģeogrāfiski vistuvākā Lielvārde. Plašs ir Anastasijas Neretnieces nopelnu saraksts – skolotāja, kultūras darbiniece, aktrise, Andreja Pumpura muzeja dibinātāja un 34 gadus tā vadītāja.
Vispirms Neretnieces kundze tika sveikta 90 gadu jubilejā. Tad uzstājās skolotājas Mirdza Tarvida, Velta Gobiņa, Ilga Vetšteina – mūsu skolas absolventes. Un viņu atmiņās par skolu, daudzajiem pārgājieniem, darbu kolhozā, dramatisko pulciņu pamīšus skanēja Anastasijas Neretnieces un Dzidras Bļodones vārds.
Arī Dzidra Bļodone ilgus gadus bija mūsu skolas latviešu valodas skolotāja un filologu apvienības dvēsele, režisore, aktrise, rakstniece.
Šogad viņai apritētu 95. Skolotāja aizgāja mūžībā 2020. gadā, bet arī tagad skolas ikdienā bieži tiek pieminēta, jo skolai ir atdāvinājusi daudzus vērtīgus materiālus – grāmatas, fotogrāfijas, rokrakstus, atmiņas, vēstules. Viņa bija tā, kura rosināja savu skolēnu nākamo dzejnieku Jāni Baltvilku pievērsties dzejoļu sacerēšanai.
Mūsu skolā ir liels Dzidras Bļodones atstātais mantojums par dramaturgu Gunāru Priedi. Pēc dramaturga aiziešanas mūžībā skolotāja pārņēma Priedes ilggadējo tradīciju – 1. septembrī savās mājās uzņemt 12. klases skolēnus, lai runātu par Dzīvi. Visiem vienmēr patika viesoties Bļodones mājā pašā Daugavas krastā, un skolēni bija pārsteigti gan par viņas plašajām zināšanām, gan cieņpilno attieksmi. Pašai Dzidrai ikdienas grūtumu mūža nogalē palīdzēja pārvarēt tuvinieku rūpes un mīļums.
Mīļi gaidīta viesa statusā bija arī kādreizējā Lielvārdes pilsētas bibliotekāre Maruta Jēkabsone, kurai skolotāja Bļodone vispirms bija latviešu valodas skolotāja un klases audzinātāja, pēc tam darba kolēģe skolā un vēlāk mīļš draugs un palīgs rakstniecības lietās.
Skolotāju Neretnieces un Bļodones dzīves un darba gaitas cieši savijušās. Vēl abām kopīgs – mīļas mātes, vecmāmiņas un vecvecmāmiņas, abas apbalvotas ar Triju Zvaigžņu ordeni un abas no sirds iemīlējušas Lielvārdi, lai gan vienai saknes Kurzemē, bet otrai Latgalē.
Neviena tikšanās nav iespējama bez klausītājiem, un tie patiešām bija ieinteresēti un pateicīgi. Skolēni daudz uzzināja par Lielvārdes vēsturi (piemēram, Edgaru Kauliņu, jo ar viņu kopā Neretniece darbojās, veidojot Pumpura muzeju). Par skolas vēsturi. Vairāki skolēni guva informāciju par savu vecāku latviešu valodas skolotājām. Bija iespēja apskatīt neskaitāmas fotogrāfijas un dokumentus. Paturēt rokās Triju Zvaigžņu ordeni.
Bet galvenais, ka šīs sarunas lika domāt, cik daudz var izdarīt cilvēks, kurš dara.
Ziemassvētku rotājumi!
Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola izrotāta brīnišķīgi pasakainās Ziemassvētku noskaņās.
Paldies visiem, kuri iesaistījās skolas dekorēšanā - 1.-12. klasēm par skaisti izrotātajām klašu durvīm, 12. klasei par skolas eglīšu rotāšanu, skolas radošajai komandai un direktorei par skolas foajē pārvēršanu pasakā, klašu audzinātājām par skolas gaiteņu dekorācijām, skolēnu pašpārvaldei par zīmējumiem uz logiem, skolas saimniekam par skaistajām eglītēm un vecākiem par eglītēm klašu telpās!
Lai mums visiem silti un mīļi šie Ziemassvētki!
Pasaku vēsture!
5. decembrī skolā viesojās pasaku stāstnieks Raitis Zapackis, kurš iepazīstināja 1.-4. klašu skolēnus ar pasaku vēsturi.
Citātu siena!
Skolas otrajā stāvā ir tapusi citātu siena, kur skolēni atklāja, kāpēc viņiem patīk mācīties Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā.
2.a klases bibliotēkas piedzīvojums!
2.A klase un skolotāja Judīte Vaivode saka lielu paldies mūsu bibliotekārei Jolantai Sirsniņai par aizraujošo ceļojumu Kathultā.
Ziemeļvalstu literatūras nedēļas laikā mēs klausījāmies fragmentu no Astridas Lindgrēnes grāmatas "Lennebergas Emīla jaunie nedarbi".
Bibliotekāre bija parūpējusies par fantastisku atmosfēru lasījuma laikā.
Bērni saka, ka šis lasījums bija ne tikai smieklīgs un aizraujošs, bet arī ļoti pamācošs. Lika aizdomāties par to, ko gan mēs darām, ja mums ir papilnam ēdiena, bet citiem tā nav nemaz? Par to, kā viens mazs zēns cīnās par taisnību un izcīna to!
Skolēnu pašpārvalde izremontē savas telpas
Piektdien, 1. decembrī, notika skolēnu pašpārvaldes telpu atklāšana. Kādā no sapulcēm skolēni izteica vēlmi pārlīmēt tapetes, kas beidzās ar visas telpas kārtīgu izremontēšanu.
Skolēni paši špaktelēja, līmēja tapetes, krāsoja, līmēja paklājflīzes un darīja visus pārējos nepieciešamos darbus.
Lai iegūtu nepieciešamos līdzekļus, skolēnu pašpārvalde piedalījās Miķeļdienas tirdziņā, izveidoja un izvietoja skolā depozīta kastes, kā arī palīdzēja skolā veikt dažādus darbus.
Vislielāko pateicību par palīdzību un atbalstu skolēnu pašpārvalde vēlas teikt skolas direktorei Kristīnei Baltai un skolas saimniekam Arturam Naglim.
Paldies arī skolas karjeras konsultantei Līvai Veigurai, kura ziedoja sienas krāsu un dalījās ar noderīgiem ieteikumiem.
Paldies ikvienam, kurš pielika roku jauniešu telpas izveidošanā, tas dos skolēniem lielāku sparu turpināt mācību gadu, veikt savus pašpārvaldes pienākumus mājīgās un mūsdienīgās telpās.
Rūdolfa Blaumaņa literārās prēmijas konkurss.
2. decembrī Ērgļos notika ikgadējais Rūdolfa Blaumaņa literārās prēmijas 19. konkurss, kurā piedalījās 147 konkursanti no visas Latvijas, to vidū arī divi Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas skolēni.
9.c klases skolēnam Lūcijam Matīsam Pabrūklim (skolot. R. Bogdanova) tika atsūtīta PATEICĪBA par piedalīšanos konkursā, bet 11. klases skolniece Madara Vectīrele un viņas latviešu valodas un literatūras skolotāja Daina Grīnhofa tika uzaicinātas uz konkursa noslēguma pasākumu klātienē (uzaicinātas 69 personas). Visa pasākuma garumā abām līdzi juta direktores vietnieks saimnieciskajos jautājumos Arturs Naglis.
Vispirms viesiem bija iespēja apskatīt sniegoto R.Blaumaņa muzejs "Braki", kur uz Blaumaņa klavierēm tika atskaņotas melodijas no viņa izrādēm.
Pārējais pasākums notika Ērgļu saieta namā. Sākumā bija iespēja sevi pārbaudīt radošajās darbnīcās – izveidot svecīti, apgleznot koku lapas un ieskatīties aušanas noslēpumos.
Un tagad par galveno – radošo darbu konkursu.
ATZINĪBA un SPECIĀLBALVA tika piešķirta 11. klases skolniecei Madarai Vectīrelei par sevis analīzi R. Blaumaņa literāro darbu ietekmē.
PATEICĪBA skolotājai Dainai Grīnhofai par ieguldīto darbu, sagatavojot skolēnus R. Blaumaņa literārās prēmijas 19. konkursam.
Pietura JAUNIEŠI!
29. novembrī 7.-12. klašu skolēni apmeklēja Ogres novada jauniešu konferenci - forumu "Pietura JAUNIEŠI".
Pasākuma mērķis bija veicināt jauniešu līdzdalību, iesaisti jaunatnes stratēģijas dokumenta izstrādē, informētībā un jauniešu savstarpējo domu apmaiņu.
Uma no 11. klases saka, ka viņai ļoti patika organizētās darbnīcas, it īpaši “Uzdrīkstēšanās - es varu!” darbnīca, un ka Ieva, darbnīcas vadītāja, bija ļoti atsaucīga un izpalīdzīga! 🤍 Savukārt Evelīna no 11. klases saka, ka viņai Ogres Valsts ğimnāzijā patika radošā darbnīca un ka iemācījās to, ka ne vienmēr viss var sanākt, bet nekad nevajag padoties.
Paldies Ogres novada darbā ar jaunatni komandai par pasākuma organizēšanu!
Dzejas diena
Kopš 1965. gada Latvijā ir iedibināta Dzejas dienu tradīcija, un septembris Latvijā tiek dēvēts par Dzejas mēnesi. Lielvārdē dzejas tradīcijas aizsniedzas līdz 30. novembrim - Andrejdienai, kad pašsacerēto dzejoļu konkursu organizē Pumpura muzejs.
Šogad tas notika 15. reizi, un tajā piedalījās 338 dalībnieki no Rīgas, Daugavpils, Jēkabpils, Ventspils, Ogres un, protams, piecpadsmito reizi tajā piedalījās Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas skolēni. Lieliskus dzejoļus bija sacerējuši skolotājas Laimas Prekeles, Zandas Ziņģes, Irinas Brazauskas un Dainas Grīnhofas skolēni.
1. vietu 5.-8. klašu grupā ieguva 8.a klases skolniece Nikola Eva Rudzīte (skol. Daina Grīnhofa). 3. vieta 5.a klases skolniecei Elīnai Emsiņai (skol. I. Brazauska).
Visus svētkos klātesošos iepriecināja atrakstīvās muzeja darbinieces un dziesminieks Lauris Valters.
Lāčpleša diena Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā
Lāčplēša diena ir svarīga diena visai latviešu tautai, kurā pieminam Latvijas brīvības cīņās kritušos varoņus, bet Lielvārdes skolēniem šī diena ir vēl nozīmīgāka, jo Andreja Pumpura eposa “Latvju tautas varonis. Lāčplēsis” galvenais tēls ir Lielvārda (Lielvārdes) dēls Lāčplēsis, kas ir kļuvis par latviešu tautas simbolu. Lāčplēsis simbolizē latviešu tautas stiprumu, drosmi, izturību, patriotismu un neatlaidību, ko tikai pastiprina fakts, ka 11. novembrī tiek pasniegts Lāčplēša Kara ordenis.
9. novembrī 12. klases skolēni - Kristiana, Artūrs, Anrijs un Renārs pārstāvēja skolas godu Ogres Valsts ģimnāzijas organizētajās stafetēs "Lāčplēsis. Spēcīgākie jaunieši Ogres Novadā".
10. novembrī 8. klašu skolēni devās iepazīt Latvijas dabu uz Latvijas Nacionālo Mākslas muzeju, 10. klašu skolēni devās uz Kultūras mantojuma centru “Tīnūžu muiža”, 11. klašu skolēni devās uz Latvijas Republikas saeimu, savukārt 12. klases skolēni devās uz Latvijas Republikas Ministru kabinetu.
10. novembrī 9. klašu skolēni piedalījās Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja organizētajā pasākumā “Lāčplēša mantinieki”, kur 9. b klase ieguva godpilno pirmo vietu un ceļojošo kausu. Paldies arī 9.a un 9.c klases skolēniem un viņu audzinātājām.
11. novembrī pie skolas notika kopīga svecīšu iededzināšana un Brīvības cīņās kritušo pieminēšana, vēlāk pievienojoties pilsētas svētku gājienam. Paldies skolotājiem, skolēniem un vecākiem, kuri ieradās, lai būtu kopā šajā svarīgajā dienā.
Lepojamies ar visiem mūsu skolēniem un sakām paldies par Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas vārda un goda nešanu ārpus skolas sienām!
Citāda mākslas stunda 2.a klasē
9. novembrī 2.a klasei kopā ar klases audzinātāju J. Vaivodi bija lieliska iespēja skolotājas Līvas Veiguras vadībā ne tikai apgūt teorētiskas zināšanas - iepazīt foto mākslu, apskatīt un izmēģināt vecos fotoaparātus, fotogrāfiju tapšanas procesu, bet arī praktiskas - veidot darbus cianotopijas tehnikā. Klases audzinātāja saka: "Jā, arī mēs par tādu tehniku uzzinājām pirmo reizi! Tam nepieciešama speciāla krāsa, speciāls papīrs, saules gaisma un silts ūdens." Skolēni atzīst, ka tas bija ļoti interesanti - vērot, kā saules gaisa maina darbiņus, to krāsu un faktūru! 2. a klase saka lielu paldies fotomāksliniecei un skolotājai L. Veigurei par citādu nodarbību!
9. novembrī 2.a klasei kopā ar klases audzinātāju J. Vaivodi bija lieliska iespēja skolotājas Līvas Veiguras vadībā ne tikai apgūt teorētiskas zināšanas - iepazīt foto mākslu, apskatīt un izmēģināt vecos fotoaparātus, fotogrāfiju tapšanas procesu, bet arī praktiskas - veidot darbus cianotopijas tehnikā. Klases audzinātāja saka: "Jā, arī mēs par tādu tehniku uzzinājām pirmo reizi! Tam nepieciešama speciāla krāsa, speciāls papīrs, saules gaisma un silts ūdens." Skolēni atzīst, ka tas bija ļoti interesanti - vērot, kā saules gaisa maina darbiņus, to krāsu un faktūru! 2. a klase saka lielu paldies fotomāksliniecei un skolotājai L. Veigurei par citādu nodarbību!
Karjeras nedēļa 16.-20. oktobris
No 16. līdz 20. oktobrim Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā norisinājās karjeras nedēļa 2023 ''Tavs prasmju portfelis''. Karjeras nedēļas laikā skolā viesojās dažādi profesiju pārstāvji, tika apmeklēti vietējie uzņēmēji, kā arī pašu spēkiem mēģināts izzināt dažādās prasmes un to pielietojumu visa veida profesijās.
Trešdienā skolēnus iedvesmoja latviešu valodas un literatūras skolotāja Laima Prekele ar sirsnīgu stāstījumu par skolotāja profesiju. IT prasmju dienā programmētājs, profesionāls hakeris un jauno mediju mākslinieks Jurģis Peters zoom platformā tikās ar skolēniem, lai iedrošinātu apvienot dažāda veida prasmes un realizēt tās radošos veidos. Ceturtdienā 9. klašu skolēni devās uz konferenci ''Uzdrīksties uzvarēt'', kurā bija iespēja uzzināt, kā drīz pēc skolas kļūt par miljonāru un izveidot savu mācību uzņēmumu. 10. klašu audzēkņi devās iepazīt vietējos profesionāļus un apmeklēja ziedu salonu ''Vinda'', kurā Indra Jaundāldere iepazīstināja ar florista profesiju, savukārt stāvu augstāk fotogrāfe Anita Saka demonstrēja nepieciešamās prasmes, lai veiksmīgi darbotos foto lauciņā. Piektdien skolēni kopā ar grāmatvedi Ingu Rašmani ne tikai uzzināja par grāmatveža uzdevumiem, bet arī mēģināja izprast, kā veiksmīgi plānot savas finanses. Tikmēr sākumskolas skolēni tikās ar Policiju un stikla mākslinieci Maiju Potgīteri, kā arī no Evijas Priedītes uzzināja, kādas prasmes nepieciešamas labam oficiantam. Piektdienā arī tika veidoti radoši un krāsaini prasmju plakāti, kuri šobrīd aplūkojami izstādē pie skolas bibliotēkas. Mēs sakām sirsnīgu paldies ikvienam pasākuma atbalstītājam un dalībniekam!
Draudzīgās oktobra stafetes
12. oktobrī Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā norisinājās draudzīgi sportisks pasākums "Draudzīgās oktobra stafetes" Tajās piedalījās E. Kauliņa Lielvārdes vidusskolas un Lielvārdes pamatskolas 2. un 3.klases. Stunda aizsteidzās nemanot - lecot, metot, skrienot, būvējot un makšķerējot. Noslēgumā ēdām gardu kliņģeri, bijām priecīgi un draudzīgi. Centīsimies to atkārtot arī nākamo gadu.
Lielais paldies sporta skolotājiem - Ivetai, Dinai un Guntim par interesantajām aktivitātēm, kā arī Lielvārdes pamatskolas radošajiem palīgiem!
11 m/d klases ekskursija!
6. oktobrī Edgara kauliņa Lielvārdes vidusskolas 11. md klase kopā ar skolotājām Līvu Veiguru un Ingu Zviedri devās uz Rīgu, lai klātienē iepazītu laikmetīgo mākslu. Tika apmeklēts laikmetīgās mākslas festivāls Survival kit 14, kurš šogad pievērsās jautājumiem par solidaritāti, starptautiskajām aliansēm un valstu savstarpējo draudzību. Pēcāk notika došanās uz Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja izstāžu zāli ''New Hanza Biroji'', kur šobrīd skatāma Dāņu mākslinieka Ufes Isoloto un kuratora Jākoba Lielmozes iespaidīgā hipperrealistiskā fantāzija.
Akcija "Ozolzīle"
Akcija OZOLZĪLE noslēgusies. 5.a klase piedalījās zoodārza izsludinātājā aktivitātē "Nopelni bezmaksas ieejas biļeti zoodārzā". Vajadzēja savākt līdz 30 kg zīļu, izpildīt radošo darbu "ZĪĻUKA RUDENS PASTAIGA". Ozolzīles varēja vākt arī individuāli, tāpēc 5. oktobrī pēc 1.a klases skolnieces Danielas Rones savāktajām ozolzīlēm atbrauca mednieks Andris Zadaus, kurš apsolīja zīles ziemā atdot ruksīšiem. Visi kopā nofotografējās pie skolas ozola. Daniela par savu darbiņu saņēma gardu, veselīgu našķi.
9.klašu ekskursija uz Klaipēdu!
Šī gada 22.septembrī Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 9. klases skolēni devās ekskursijā uz Lietuvu, lai iepazītu kaimiņzemes trešo lielāko pilsētu Klaipēdu – mazās Lietuvas galveno centru.
Pirms došanās uz Smiltini skolēni devās pastaigā pa Klaipēdas vecpilsētu. Ekskursijā skolēni uzzināja, ka Klaipēdas vēsture būtiski atšķiras no Lietuvas vēstures, jo gadsimtiem tās oficiālais nosaukums bija Mēmele, un tā atradās vācu kultūras ietekmē un ietilpa Austrumprūsijā. No ekskursijas vadītājas Renātes Bērziņas uzzinājām, ka Klaipēda lepojas ar laimes pelīti, veiksmes skurteņslauķi , ūdensmeitas Undīnes skulptūru, Tāravas Anniņu un teātri , no kura balkona runu teicis gan Ādolfs, gan Prūsijas karalis, ka Klaipēdai ir pat savs pilsētas spoks. Daži paspēja laimes pelītei iečukstēt ausī savu vēlēšanos.
Kad kājas, pēc ilgās sēdēšanas autobusā, pa vecpilsētu bija izvingrinātas, visi atkal sēdās autobusā un ar prāmi pārcēlās uz Smiltini Kuršu kāpā, kur atrodas unikāls Jūras muzejs un Delfinārijs. Jūras muzejā skolēni iepazina noslēpumaino jūras zemūdens pasauli. To varēja izdarīt gan zālēs un akvārijos iekštelpās, gan āra baseinos,kuros peldēja roņi, jūras lauvas un pingvīni. Visiespaidīgākais bija stikla tunelis zem centrālā akvārija, no kura varēja vērot virs galvas peldošās zivis.
Un tad jau visus mūs gaidīja aizraujoša delfīnu uzstāšanās, kas iepriecināja ikvienu skatītāju un lika aizdomāties par tik aktuālām vides problēmām, kā ūdens piesārņojums ar plastmasu un cita veida atkritumiem. Šovā tika aktualizēts tas, ka labāk iegādāties un izmantot papīra maisiņus, lai ūdens dzīvniekiem arī būtu iespēja dzīvot uz šīs planētas netraucētiem.
Pēc izrādes visi noguruši, bet priecīgi pulcējāmies autobusā, lai dotos mājup. Vēl dažas leģendas un pasakas, ko stāstīja mūsu brīnišķīgā ekskursijas vadītāja, daudzus ieaijāja miegā, jo bijām taču agri cēlušies, daudz staigājuši, priecājušies par Klaipēdas atvasaru un patīkami noguruši.
Lielvārdē atgriezāmies laimīgi un bagāti ar jauniem iespaidiem, zināšanām. Pēc ekskursijas skolēni rakstīja:
Ralfs:”Man patika ekskursija pa Klaipēdu. Tajā es uzzināju par Lietuvas vēsturi un kultūru.”
Sandija: „Man ļoti patika Delfinārijs un delfīnu šovs. Es vēlos vēl kādreiz aizbraukt uz Lietuvu”.
Dāvis:”No gides iedotās lapas es iemācījos dažus vārdus lietuviešu valodā.”
Loreta: „Man patika Delfinārijs un Jūras muzejs. Ļoti mīļi izskatījās , kā delfīni un ronīši taisīja dažādus trikus. Visvairāk man patika priekšnesums, kurā ronītis zīmēja ar krāsām.”
Paldies Remiro Travel gidei Renātei Bērziņai un šoferītim Andrim Gādigam.
Ilga Vetšteina.
Meža zinības 2.b klasei!
Piektdien, 22.septembrī, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 2.b klase devās aizraujošā Meža zinību piedzīvojumā Ogres Zilajos kalnos. 2. un 3. klašu skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas prasmes sēņu un koku atpazīšanā. Pie Cūkmena un blakus esošajā laboratorijā skolēni pilnveidoja savas zināšanas par atkritumu šķirošanu. Neizpalika arī sadarbības prasmju pārbaude, putnu būrīšu gatavošana, iepazīšanās ar Sniega suņiem un vēl dažnedažādas aktivitātes. Bērni ar lielu interesi un aizrautību apmeklēja ikvienu laboratoriju. Dodoties mājup vairums šo dienu atzina kā līdz šim labāko ekskursiju. Paldies organizatoriem par tik daudzveidīgu un dažādām aktivitātēm piepildītu dienu!
Skolotāja G. Valtere
Sporta sacensībām Saldū
Trešdien, 20. septembrī, divas skolēnu komandas devās uz sporta sacensībām Saldū.
Laikapstākļi nelutināja sportistus šajā dienā, tomēr zēnu komanda kopvērtējumā ieguva 5. vietu, bet meiteņu - 8. vietu.
Individuāli godalgotas vietas izdevās izcīnīt Gustavam Sniedzem - 1. vieta šķēpa mešanā un 2. vieta tāllēkšanā, bet Jēkabam Matisānam 3. vieta augstlēkšanā.
Lepojamies!
Finanšu laboratorija
Otrdien, 19. septembrī, 7.–12. klases skolēnu pašpārvalde apmeklēja Finanšu laboratoriju, 20. septembrī – 9.c klases skolēni.
Finanšu laboratorija ir jauna Swedbank sociāla iniciatīva 4.–12. klašu skolēnu finanšu pratības veicināšanai un pilnveidošanai, mudinot pieņemt pārdomātus lēmumus, rīkojoties ar savām finansēm.
Finanšu laboratorijas pamatā ir spēle ar izlaušanās istabas (Escape room) elementiem, kurā skolēniem ir jāatbild uz dažādiem ar finanšu pratību saistītiem jautājumiem, lai atklātu kodu, kas atslēdz seifu.
Skolēni pozitīvi vērtē Finanšu laboratorijas apmeklējumu. Marta no 12. klases secināja, ka Swedbank ir moderna iestāde, kurā ir ļoti jauks personāls, un iesaka aizbraukt tiem, kas vēl nav bijuši. Oskars uzskata, ka Finanšu laboratorijas nodarbība bija interesanta un lietderīga.
Dzejas diena
Ar saukli “Dzeja elpo!” norisinājās šī gada Starptautiskais Dzejas festivāls divu nedēļu garumā. Pirmā Dzejas diena tika rīkota 1965. gada 11. septembrī, kas nozīmē, ka šogad Dzejas dienas notika jau 58 reizi. Skolēni Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā svētkus svinēja dažādi - citi meklēja motīvus latviešu dzejnieku dzejas rindiņās, citi rakstīja dzeju uz skolas bruģa, citi mācījās dzejoļus no galvas, bet citi sacerēja paši savus dzejoļus par dzīvi skolā.